Dieta pudełkowa, co to właściwie jest?

Dieta pudełkowa, co to właściwie jest?Catering dietetyczny to oferta gastronomiczna, która polega na dowożeniu do klienta posiłków skomponowanych według wybranej diety.

W odróżnieniu od ofert typu pizza na dowóz nie chodzi tutaj o zamówienie pojedynczego dania. Gdy chcemy wypróbować catering dietetyczny zwykle musimy zdecydować się na plan co najmniej pięciodniowy i zapłacić z góry. Generalnie zasada jest taka, że im dłuższy deklarujemy termin korzystania z żywienia tym zapłacimy mniej. Niektóre firmy cateringowe mają już w swojej ofercie na przykład same obiady, które zamawia się na cały tydzień.

Czym różni się catering dietetyczny od oferty typowego baru?

Przede wszystkim tym, że znajdziemy tam same zdrowe rzeczy. Na próżno szukać tu smażonych kiełbasek, frytek czy kanapek z kotletem. W cateringu dietetycznym posiłki przygotowuje się według poszczególnych diet. Największym powodzeniem cieszą się dieta 1200 kcal, dieta Paleo, dieta sokowa i dieta Atkinsa. Dość dużo sprzedaje się także posiłków przeznaczonych dla sportowców. Jadłospis w firmach cateringowych układany jest przez doświadczonych dietetyków.